Pomoc v krizi
Pomáháme lidem zvládnout životní krizi. Krizová intevence je jednou ze základních dovedností zkušeného psychoterapeuta, někteří psychologové v našem týmu mají speciální průpravu a zkušenosti s prací s lidmi v krizi.
Krizí rozumíme časově ohraničené období, ve kterém se z různých důvodů cítíme velmi špatně a naše dosavadní zkušenosti nám nenabízejí řešení. Krize může nastat při rozchodu partnerů, při ztrátě zaměstnání či vyhazovu ze školy, při ztrátě blízké osoby nebo větších finančních potížích. Krize také přichází se závažnými nemocemi, které se týkají nás či našich nejbližších, nebo když zjistíme, že naše děti se dostaly do problémů, přesahující běžné starosti.
Snad každý z nás se už někdy dostal do situace, kterou by mohl nazvat svou „životní krizí“. Možná jsme si museli poradit sami, možná jsme měli to štěstí, že nám s tím někdo pomohl. Krize je bohužel normální součástí našeho života, nedá se jí často zabránit ani se jí vyhnout.
Psychologická pomoc v krizi nabízí provázení náročným obdobím, pomoc při hledání konkrétních řešení a plánů, jak z toho ven, pomoc se zvládáním emocí a s případným vyhledáním další nutné péče. Předpokladem kvalitní krizové intevence je bezproblémová dostupnost a rychlá pomoc.
Nejnovější článek
Jak s jídlem na Vánoce
Karolína Hlavatá pracuje v našem týmu jako nutriční terapeut, věnuje se lidem s poruchou příjmu potravy a dalšími problémy, kde hraje strava důležitou roli. Vánoce a oslavy nového roku bývají z mnoha ohledů zatěžkávací zkouškou. Nejčastěji diskutovaným tématem stran výživy bývá „jak nepřibrat“. Na následujících řádcích si dovolím pár doporučení, třeba se v některém z nich najdete. Vánoce jsou svátky klidu a míru, nikoli stresu Jistě, chceme zvládnout všechny disciplíny, počínaje úklidem, vařením, pečením, přes radostné chvilky se svými blízkými…….
Další články
Selfie je označení pro fotografování sebe sama, dnes většinou pomocí chytrého telefonu či digitálního fotoaparátu. Jde o velký fenomén posledních let, který vzbuzuje nadšení, ale také pochybnosti a negativní komentář. Má k fenoménu Selfie co říci psychologie? Vzpomínám si na polovinu…
To, co děti vidí na internetu, spoluutváří jejich představu o tom, co je normální a jak to na světě chodí. Psychoterapeut Jan Kulhánek tvrdí, že tento problém podceňujeme. Rozhovor s psychologem na Radiu Wave si můžete poslechnout zde
Jedna z mnoha definic popisuje rodinnou terapii jako přístup zaměřený na změnu symptomatického chování a na vztahové problémy v rodinných a sociálních systémech v souvislosti s psychickou poruchou nebo somatickým onemocněním jednotlivce nebo více členů rodiny. Předpokládáme, že na vzniku a průběhu nemoci se…