Proč se mladí lidé zatím málo očkují?
Povídání s psychologem Janem Kulhánkem na Českém rozhlase Plus:
Mladí lidé se do očkování proti covidu-19 příliš nehrnou. První dávku dostala necelá třetina z nich. Vliv na ně mají rodiče i fakt, že je samotné nemoc tolik neohrožuje, je přesvědčený psychoterapeut Jan Kulhánek: „Zdá se mi, že mladí lidé nerozumí dobře tomu, že každý, kdo se naočkuje, přispěje k celku. Tedy k tomu, že bude počet proočkovaných dostatečný na to, abychom se nemuseli znovu dostat do lockdownu nebo jiných velkých omezení.“
Celý audio pořad si poslechněte zde
Nejnovější článek
Když jídlo bolí
Nutriční terapeutka Karolína Hlavatá Příjem potravy je jednou ze základních potřeb živých organismů. Pro člověka je i zdrojem potěšení a plní důležité společenské role. Co ale když se jídlo stane naším nepřítelem? Každé sousto navíc je provázeno pocitem viny a strachu, že nebude jen zdrojem životodárné energie, ale stane se základem pro nechtěný nárůst hmotnosti? Když se k takovému psychickému rozpoložení přidá ještě nereálný pohled na své tělo, kdy se i při velmi nízké tělesné hmotnosti člověk cítí obézní, můžeme…
Další články
Od třetího dítěte nejčastěji odradí rodiče obavy z nedostatku peněz, určitě svou roli hraje také strach z větší nesvobody a nedostatku rodičovských kompetencí. Celý článek si můžete přečíst zde.
Z archivu Českého rozhlasu Dvojky si můžete přečíst a poslechnout rozhovor s psychologem a psychoterapeutem Janem Kulhánkem a poslechnout si příběh devatenáctileté slečny Veroniky na téma závislosti na internetu a sociálních sítích. Příspěvek nabízí přehledný a srozumitelný postup pro rodiče,…
Každý má občas špatnou náladu, nebo se cítí smutný; má „depku“. Když má ale člověk depresi, měl by co nejdříve vyhledat pomoc psychologa. Jak poznat rozdíl mezi depkou a depresí? Smutek je normální lidská emoce, všichni jsme ji zažili a…