TOPlist

Život jako příběh

puzzleDobrý příběh přitahuje a láká, špatný dráždí a znervózňuje. Co dělá životní příběh dobrým či špatným? A proč vůbec hodnotit něčí příběh? Psychologové se věnují vyprávěným příběhům už velmi dlouho. Zkoumají kulturní tradice ve vyprávění, analyzují pohádky a báje. Dnes víme, že psychologický přínos mají vyprávěné příběhy pro náš život - dokáží nás inspirovat, pobavit - a měnit.

Celý článek si můžete přečíst zde

Nejnovější článek

Karolína Hlavatá nutriční terapeut

Když jídlo bolí

Nutriční terapeutka Karolína Hlavatá Příjem potravy je jednou ze základních potřeb živých organismů. Pro člověka je i zdrojem potěšení a plní důležité společenské role. Co ale když se jídlo stane naším nepřítelem? Každé sousto navíc je provázeno pocitem viny a strachu, že nebude jen zdrojem životodárné energie, ale stane se základem pro nechtěný nárůst hmotnosti? Když se k takovému psychickému rozpoložení přidá ještě nereálný pohled na své tělo, kdy se i při velmi nízké tělesné hmotnosti člověk cítí obézní, můžeme…

Další články

I letní období může být pro řadu lidí stresující a některé z nich to vede k rozhodnutí vyhledat psychologa. V letních měsících mají problém lidé, kteří ztrácejí svůj zaběhnutý režim, program, a musejí si svůj čas naplnit sami. Také mají…

Princip trasování je jednoduchý – je potřeba co nejrychleji identifikovat a izolovat potenciálně nakažené osoby, které byly ve významném kontaktu s infekčním člověkem. Pokud se to podaří dostatečně rychle a efektivně, je možné úspěšně zamezit nekontrolovatelnému šíření nákazy Celý článek…

V každém partnerském vztahu či v manželství přijde jednou nějaká krize – období, kdy si méně rozumíme a více se hádáme, situace, kdy dojde ke ztrátě důvěry, pochybnosti, zda žijeme s tím pravým / tou pravou, pocity odcizení, někdy i…

Comments are closed.